Yeşil Sarıklılar
Sevcan Erkeskin

Sevcan Erkeskin

Yeşil Sarıklılar

04 Mayıs 2017 - 05:46

Çanakkale Savaşı Türk tarihinin en önemli savaşlarından bir tanesi. Bu savaşta vatan uğruna 250 bin şehit vermişiz. O sene çoğu okul mezun vermemiş.

**

Karşımızda dünyanın en güçlü devletleri var ki eğer bu cephe düşseydi, belki bugün Filistin'den Afganistan'dan farkımız olmayacaktı. Belki de daha kötüsü şu an Çin zulmü gören Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz gibi olacaktık.

**

İtilaf Devletleri Çanakkale'yi geçseydi, başkentimiz İstanbul'a ulaşacaklar biz fiilen bitmiş olsak da resmiyet kazanacaktı. Ayrıca Çanakkale'yi gecselerdi Rusya'ya yardım ulaştıracaklardı. Bu gibi sebeplerden dolayı Türk tarihinin hatta dünya tarihinin en önemli savaşlarından bir tanesidir, desem abartmış olmam.

**

Peki Çanakkale'de bu başarılara imza atan, dünyanın en güçlü devletlerine geçit vermeyen kahraman askerimizin başında kim vardı? Gazi Mustafa Kemal Atatürk vardı. Atatürk, savaşın teknik üstünlükle, modern silahlarla değil; akılla, mantıkla strateji ile kazanıldığını tüm dünyaya ispatlamıştır.

**

Ama sonunda ne olmuştur? Dışarıdaki ve içerideki Atatürk düşmanları Atatürk'ün başarısını gölgelemek için bu başarıyı saçma sapan dini olaylara bağlamışlardır. Dine saçma demiyorum yanlış anlamayın. Saçma sapan olayları din diye bize yutturmaya çalışmışlardır.

**

Örneğin, Çanakkale'de yeşil sarıklılar olmasaymış biz bu savaşı kazanamazdık. Ya da askerin biri tek başına düşman ordusunu korkutmuş. Çünkü askerin arkasında binlerce yeşil sarıklı varmış, kılıcından ateş çıkanlar falan filan.

**

E peki kardeşim Çanakkale Cephesi, Dünya Savaşında açılmış bir cephedir. Bunun gibi Kafkasya Cephesi, Hicaz ve Yemen Cephesi, Irak Cephesi, Sina ve Filistin Cephesi var. Bu cephelerin hepsinde yenilmişiz sadece Çanakkale Cephesinde kazanmışız.

**

Peki şimdi bir soru soracağım. Bu altı cepheden sadece bir cephede kazanmışız, bu cephede Mustafa Kemal Atatürk'ün Cephesi yani sarıklıların geldiği cephe. Peki bu sarıklılar neden diğer cephelere gitmemişler? Çanakkaledeki askerler müslüman da diğer Cepheler gavur mu?

**

Atatürk'ün başarısını gölgelemek isteyenler avcunu yalasınlar. Evet inanıyorum inanç gücü, vatan için şehit olma inancını bunların etkisi olduğunu kabul etmemek ahmaklıktır. İşte budur iman gücü ama öyle yok sarıklı, vay ateş kılıcı, vay toz bulutu böyle şeylere inanmayın.

**

Şu an İsrail, Amerika dünyaya kök söktürüyor. İsrail'in Filistin'e yaptıklarını biliyorsunuz. Çin'in Doğu Türkistanlı kardeşlerimize yaptıkları ortada bu sarıklılar, ateş kılıcı olan adamlar neden gitmiyor?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar