Evlilik (Eşittir) Para
Sevcan Erkeskin

Sevcan Erkeskin

Evlilik (Eşittir) Para

03 Mayıs 2017 - 02:15

Aslında bu konu başlığı altına yazmak bile gereksiz, başlık her şeyi o kadar net anlatıyor ki..

**

Şöyle bir geçmişe dönüp baktığımızda günümüz ile o kadar farklar var ki, çoğu kadından duymuşunuzdur. "Ben eşimle evlendiğimde eşimin işi yoktu." cümlesini. O zamanki kadınlar için beraberliklerin ölçüsü para, kariyer, meslek değilmiş. Tamamen saf ve temiz sevgiymiş.

**

Şimdiki hemcinslerime bakıyorum da; hemcinslerim sevdiği insan ile evlenmek için utanmasalar İtilaf devletlerinin Osmanlı Devletine sunduğu "Sevr Antlaşması" gibi bir antlaşma sunacaklar.

**

Çevremde görüyorum. İyi bir mesleği olsun, dolgun maaşı olsun, ev işlerinde bana yardımcı olsun, gerekirse eve haftada bir temizlikçi getirsin, giydiğime karışmasın, çalışıyorsam maaşıma karışmasın, kıskanmasın, bekarken ki erkek arkadaşlarımla görüşmeme izin versin, iyi bir evi olsun, arabası olsun, evlilik sözleşmesi yapsın. E ketçap mayonez de olsun mu?

**

Eskiden yapılan maddiyata dayanmayan evliliklere bakın, bir de şimdiki evliliklere bakın. Eski evlilikler bir ömür sürerken, şimdikilerdeki boşanma oranına bakın. Son yıllarda ülkemizde boşanma bir hayli arttı. İstatistik Kurumunun 2015 - 2016 oranlarına bakın.   İş o kadar çığırından çıkmış durumdaki duyuyoruz cuma fetvasında hocalar boşanmaları anlatıyormuş. Allah sonumuzu hayır etsin.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar