Elma
Sevcan Erkeskin

Sevcan Erkeskin

Elma

30 Nisan 2017 - 15:48

Bakın şimdi size ne anlatacağım toplanın yamacıma. Elma çok enteresan bir meyve. İnsanlık tarihinde farklı yollarla her zaman karşımıza çıkmış.

**

İlk insan Hz Adem cennetten yasaklı meyveyi alınca cennetten kovuluyor. Bu meyvenin ne olduğu pek belli olmasa da çoğunluk bu meyvenin elma olduğunu söylüyor. Düşünün ilk insanla beraber elma hayatımızda rol almaya başlamış.

**

Sonra zaman geçmiş birgün Newton abimiz yorulmuş, ulan şu ağacın gölgesinde biraz dinleneyim demiş. Neyse ağacın altında otururken yoldan geçen hatunları kesiyormuş derken bunun kafasına elma düşmüş. Bu elmanın düşmesiyle vay ananı diyecek olmuş ki o sıra kafasında bir ampul yanmış yer çekimini bulmuş. Bakın insanlık tarihinin en önemli olaylarından birinde yine elma var.

**

Şu an dünyanın en büyük en zengin şirketinin ismi ne Apple peki anlamı ne Elma. Steve Jobs denen abimiz Apple(Elma) diye bir şirket kuruyor, gün geliyor şirket dünyanın en büyüğü oluyor. Microsoft'u falan geride bırakıyor. Yine başrolde Elma var.

**

Peki şu an tüm cemaatlerin ve tarikatların kabul ettiği Kuran'ın Türkçe mealini kim yapmıştır. Cevap veriyorum Elmalılı Hamdi Yazır. Bu meal herkes tarafından kabul görmüş bir mealdir. Bu meali yapan kişi Elmalılı Hamdi Yazırdır. Yani burada bile söz konusu elma geçiyor

**

Dediğim gibi bence insanlık tarihinin en önemli meyvesi elmadır. Bu kadar olaya şahitlik eden elmayı bence bol bol yiyin. Bu arada elma sevenler elmaya özellikle yeşil elmayı tuz dökerek yesinler, çok lezzetli oluyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar