Daha Güzel Bir Dünya
Sadullah Özdemir

Sadullah Özdemir

  • Instagram

Daha Güzel Bir Dünya

14 Temmuz 2017 - 00:39 - Güncelleme: 14 Temmuz 2017 - 15:56

Artık herkes bir ağızdan konuşur oldu. Dinleyen kimsecikler kalmadı. Duvarlar, arabalar, aamlar, kıyafetler yazılan özlü sözlerle mesajlar yağdırır oldu. Dinleyen yok artık...

Televizyon, radyo ve telefonlarımızı kapatıp çevrenize kulak verin. Sizde mesaj vermekten bıkmadınız mı? Yorulmadınız mı ? Yerine ulaşmadığını anlamadınız mı?

Zamanın en popüler görüşlerinden biri evrene olumlu mesaj ver, evrenden sana olumlu mesaj yollasın. Tamam yollasın ama dinleyen! Sadece yollama kısmı ile ilgilendiğimiz için alıcılarımızı kapattığımız için, bakmak ile görmek arasındaki fark olduğu gibi, duymak ile dinlemek arasında fark var, insan genelde duymak yönünde kendimi geliştirdiği için iyi bir dinleyici olamamıştır.

Doğaya kulak verin, kitaplara göz atın onlar duvarlardan daha iyi konuşurlar sizin gücünüzü artırır, gönlünüzü açın çünki; 

"Sevginin ilk görevi dinlemektir"

Doğadaki yerimiz, doğanın yanımızdaki yeri kadardır.

Duymak istediklerinizi değil, doğanın size söylediklerini dinleminizi isterim. Teknolojinin esiri olmaztan sevginin ne demek olduğunu unutur olduk. Yaşam hikayelerimizi resimler ve öyle çok cümleler aldı ki hatırlanmakda zorlaşmaya başladı. 

İnsan kendinden değilmiş gibi davrandığı dostlarına sırt dönerken, kurmaca hayallerle beslediği geleceği içinde hiçbir şey yapmamak için uğraşmıyor olduk. Sadece beklemek kaldı hayallerde uzaklar yakın olurdu cümlelerle şimdi cümleler biz uzaklaştırır oldu.

 

"İnsan bir meyve gibidir, olgunlaştığı zaman toprağa düşer"

 

&Aradığın doğru cümleyi bulmak için oku; hiç bulamayacağını bilerek tabi, bulduğunu sanmakta güzel bir duygudur&

 

 

Son Yazılar