Nereye Kadar Kolaycılık?
Kerem Avcı

Kerem Avcı

  • Instagram

Nereye Kadar Kolaycılık?

18 Haziran 2017 - 00:24 - Güncelleme: 20 Haziran 2017 - 13:38

İnsanlar adaletten doğrudan neden bu kadar şaştı? Belki de dürüstlerden çok sahtekarların yalancıların parayla işini halledenlerin daha fazla kazandıklarını farkettikleri zaman. Bu nasıl değişebilir? Zor ama imkansız değil herkes sadece kendisini değil toplumu da düşünmeye başladığı zaman herkes adaletin hepimiz için olduğunu anladığı zaman emeğin başarının kolaydan değil de herkesin uğraşıyla olacağını farkettiği zaman belki bir şeyler değişir. 
Bilimle ilerleyen insanların sayısı çok ama çok az iken ticaret aksine çok fazla. Birde memurluk var ki bir çok insanın hayatının son noktası, memur olabilmek için çalışması yeterli bende bu grubun içindeyim fakat doğru değil. 
Fizikçiler veya matematikçiler yetiştirmek diye bir hedef var mı? Yok. Ne var peki hedefte? Daha çok inşaat yapmak, AVM sayısını katlamak, fırsat olursa zengin bir ülkeden kaynak transferi yapıp, yırtmak. Kuralsızlık, yolunu bulma, emniyet şeridi kullanma, dalavera, hallederim abi, ortasını bulalım,benim memurum işini bilir. Hep aynı psikoloji. Kuralsızlığa ağır yatkınlık, sürekli işini görme durumu, bunun için hiç durmadan yalan konuşma hali,emeksiz yemek sevgisi...
İnsanlar kolaycılığa alıştırılıyor, hatta alıştılar. Öğrenmek çalışmak yerine adamını bulup işini görme eğilimi çok güçlendi. Nereye kadar? 

 

Son Yazılar