Borcunu Ödemek Zorundasın
Kerem Avcı

Kerem Avcı

  • Instagram

Borcunu Ödemek Zorundasın

02 Ağustos 2017 - 22:18


Fatih Terim hakkında elimden geldiğince, dilim döndüğünce, yıllardır düşündüklerimin ufak bir özeti. 

ARTILARI

Tartışmasız, Türkiye'nin gelmiş geçmiş en başarılı teknik direktörü. Kulüp ve A Milli seviyede  üst düzey başarılar. Kulüp, kendi içinde kaynarken, "kol kırılır yen içinde kalır" misali, finale kadar insanların ağzını kapar. Mali, şahsi, sorunlar rafa gider. Dünyanın en isimli teknik direktörleri bile yapar ama Fatih Hoca asla "Ahmet Mehmet ya da çim kötüydü vs" tarzı mağlubiyet örtmez. Sanılanın aksine sadece bir "gazcı" "iman yüklemeci" değildir. İyi bir futbol zekası ve bilgisi de vardır. Öyle haybeye değil mevzu. Çıkar idman yaptırır, maça çıkar evime dönerim demez. Saha dışında da hocadır. 

Artıları illa ki daha vardır ama eksilerine geçeyim...

EKSİLERİ 

Sağlam bir tahsili olmadığından belki, belki yetiştirme çevresi, belki huy bilemem ama dev bir egosu vardır. Bu kadar egoya rağmen, mağlubiyeti bana yazın der ama O bilir içerde mahvedecek o topçuları. Onun rahatlığı da var. Evet, maddi gücü sever. Belki herkes böyledir ama hoca ağalığı, Adana külhanbeyliğini sever. Hoca, çağırılan olmayı sever. Aranan olmayı sever. Muhtaç olsunlar O'na ister. Var işte abi ego. Saf pamuk değil yani. Ayrıca, yanlışsa da inat eder. 

Eksileri de uzar... Keseyim burada. Biraz da Galatasaray'a gelme durumu ile alakalı yorum yapayım, kısaca.

Öyle bir anda gitti ki Milli takıma, biz affetsek, Metin Oktay, Ali Sami Yen  affetmez. Resmen yarı yolda bırakmak oldu. Ama hep dedim, hain TFF o kadar iyi biliyordu ki, Terim'i tek Türk bayrağı ile avladı. Biliyordu milliyetçi Adanalı'yı. Sinsi tüpçü... 

Dediğim gibi gözyaşı döktüm hoca gidince, yalan değil. Ama sonra ulan hoca yapılır mı bu Galatasaray'a dedim. Küstüm, küstük hepimiz. Hoca gelir mi bilmem. Yaş tahtaya da basmaz hoca. Ama dedim ya bir borcu var Galatasaray'a...

Yarı yolda bırakıp gitti, şimdi mecburen gelmek zorunda. Sevdiği Galatasaray, O her ne kadar bırakıp gitse de, görev onu çağırıyor.

Son Yazılar