Bilgiye Ulaşma Tembelliği
Kerem Avcı

Kerem Avcı

  • Instagram

Bilgiye Ulaşma Tembelliği

12 Mayıs 2017 - 00:37 - Güncelleme: 12 Mayıs 2017 - 01:10

Sosyal medyayı kullanmayan yok herkes her şeyi paylaşıyor yavru kedisi olsun, evindeki çiçek olsun, sabah yaptığı kahvaltıya kadar... Birde bilgi sayfaları var ki bazılarını tenzih ediyorum, kaynağı belli olmadan birçok bilgi paylaşıyor hatta kimisi net tarihler net yüzdeler bile katıyor... Gelgelelim hepimiz bu bilgi sayfalarına bakıyoruz ve bir çoğuna "aaa öyle miymiş" deyip inanıyoruz.

PEKİ NE KADARI DOĞRU 

İnternet bilgileri öğrenme konusunda çok büyük bir kolaylık sağlasada aynı zamanda yanlış bilgiler de barındırıyor hangisinin doğru hangisinin yanlış olduğunu ayırt etmek de epey güç. Yetişkinlerin bu konuda çocuklara göre daha bilinçli olma ihtimali olsada 7'sinden 70'ine hepimiz okuduğumuza hemen inanmaya meyilliyiz.

Hayatımıza giren bu bilgi merakı mı bu kadar yanlış bilgiyle karşılaşmamıza sebep oluyor yoksa internetin getirdiği doğal bir sonuç mu?

Tamamen internetin içerisinde büyüyen yeni neslin kitaplarla olan ilişkisi git gide kayboluyor. Artık insanlar kitapları bile telefon üzerinden okuyor bir kitabı eline almak sayfalarını çevirmek, cümlelerin altını çizmekle ne kadar bir olabilir ki..

Belki de biraz tembelliği bırakıp kitaplara bakmayı öğrenmeliyiz. 

Son Yazılar