Bugün Ömrünüzün Hangi Günündesiniz?
Ezgi Karatepe

Ezgi Karatepe

  • Instagram

Bugün Ömrünüzün Hangi Günündesiniz?

26 Temmuz 2017 - 21:07

O boşluk duygusunu bilirsiniz, yer yer gelip  hislerinizi kitleyen duygu. Ben böyle adlandırıyorum ya da. Mânâ yüklediğimiz her şey bir anda anlamını yitirir. Nedenini bir türlü anlayamam. 

  İnsan olmanın verdiği birşey belki de, bir yerden sonra olan biten herşeye karşı bir boşvermişlik başlıyor. Sanki yıpranmıyormuşsun gibi aslında bütün zamanlardan daha çok yıprandığının farkında da değilsin.

 Her gün oturduğun bankta yine oturuyorsun mesela,ama bu defa farklı biliyorsun. Öncekilere benzemiyor düşünmek isteyip düşünemiyorsun işte. Kararlar vermen gerek ama veremiyorsun. 

 Biri olmanın telaşı var üzerimizde, hep aynı sorular,hep aynı cevapsızlık. "Ben kimim?" Ya da "Kim olmaya çalışıyorum?" Sonra farkediyorsun ki sen ne yaparsan yap istediğin kişi olamamışsın. Yapmak istediklerinin hep zıttını yapmışsın.Yorgunsun ya da öyle hissedip rahatlama derdindesin. O boşluk asla dolmayacak seni terketmeyecek ve seni hep zorlayacak,biliyorsun.
  Ne yaşamak istiyorsak onu yaşamaya zorluyoruz çoğu zaman beceremiyoruz yani ben beceremiyorum en azından. 
  Öyle yorulup bitkin düşüyorsun ki buna üzülüp kederlenmeye bile halin yok. Bugün ömrümün en kötü günü dediğin bir gün var mı? Bugün o günlerden biri veya o günün tam kendisi. Hiç bitmeyecek gibi değil mi?

 Bitecek, aynı okuduğun o kitap gibi. Sevdiğin şarkı gibi. İstediğimiz kişi değiliz, olamayız. Biz olduğumuz kadar varız. O yüzden kim olamadığımıza üzülmektense, kim olduğumuzla gurur duymalıyız. Bütün hatalarımızla,yanlışlarımızla güzeliz ve bu güzellik tartışmaya kapalı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum

Son Yazılar