Hiçbir şey bilmeyip her şeyi bilmek
Ecem Alkanat

Ecem Alkanat

  • Instagram

Hiçbir şey bilmeyip her şeyi bilmek

05 Ağustos 2017 - 15:59

Bahsettiğiniz konu hakkında en ufak bir fikri dahi olmamasına rağmen lafa karışıp muhalefet olan, sizinle bir kere bile aynı ortamda bulunmuşluğu ya da oturup iki kelam etmişliği olmamasına rağmen sizin hakkınızda atıp tutup tanıyormuş edalarıyla davranan, önyargıyla ya da ondan bundan duyulma şeylerle fikir sahibi olup daha söylediği şeylerin anlamını bile doğru düzgün kavrayamayan insanlar tanıdık geliyor mu? Eminim ki birçoğunuza geliyordur çünkü hemen hemen hepimizin hayatında bu kendini DOLU sanan BOMBOŞ insanlardan var.

Bu tarz insanların en belirgin özellikleri her konu hakkında bir fikirleri olmasıdır, istisnasız her konu. Ağızlarından asla bilmiyorum kelimesini duyamazsınız çünkü her şeyi bilirler (!) Ve her zaman haklıdırlar onları asla haksız olduklarına ikna edemezsiniz. Hatta sizinle ayni ortamda bulunmuşluğu, konuşmuşluğu, ortak arkadaşınız olmasa bile inanın sizi sizden iyi tanırlar. Yahu kardeşim ne alakası var ben öyle değil böyleyim diye kendinizi anlatmaya çalışsaniz da nafile. O bileceğini bilmiş, kendini inanacağına inandırmıştır bir kere.


Peki nereden geliyor bu cüret? Kendinizde bu hakkı nasıl görebiliyorsunuz anlamıyorum. Ya da neden bunlara gerek duyuyorsunuz? İlgi cekmek, odak noktası olmak, herkes tarafından sevilmek  ya da egonuzu tatmin etmek için falan mı? İnanın siz bu şekilde davrandıkça insanlar bıraksın sizi sevmeyi ya da vay be şuna bak nasıl da her şeyi biliyor demeyi, size sadece gülüp geçiyor. Odak noktası değil alay konusu oluyorsunuz. Ne gerek var ki buna, bırakın her şeyi de bilmeyiverin canım, birilerini de tanımayıverin ne olacak? İnanın o zaman daha çok saygı duyulur, daha çok sevilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar