Var Sende Oyalan!
Berrah Kara

Berrah Kara

Var Sende Oyalan!

07 Haziran 2017 - 13:08 - Güncelleme: 07 Haziran 2017 - 16:19

VAR SEN DE OYALAN!!! 


Bu dünya da eğer bir nâmın olsun istiyorsan bunun apaçık yolu illaki kötü ahlâktan geçiyor. Yanlış anlamayın beni!  Bugünlerde bunun örneklerini teker teker görüyoruz, bilmem bunun farkındamısınız?


Bir Deniz Seki olayıdır ki günlerdir gündemden düşmüyor.Sanki bir mücahit yahut bir kahraman gibi gösterilen bu kadın nasıl oluyorda insanların hafızalarında bu denli temiz gösterilebiliyor.Aslında ben kendisini gerçekten kutluyorum.Çünkü bir reklam ancak bu kadar başarılı bir sonuç alabilir.Daha hanımefendi  hapishaneden çıkmadan hesabına geçen paraları, yattığı yerden saymaya başlasa zaten epey yorgunluğunun üstüne bilmem kaçıncı kahvesinin keyfini çıkarır. 


Bu aralar gündem ünlülerin aşk dedikoduları; ayrılanları, evlenenleri,çocuğu olup adını ne koyanları,nereye tatile gidenleri vs..


Beynimizi boşa harcadığımız ve sayemizde para kazananlar.


Peki ülkemizin bir çok yarası varken biz nereye doğru gidiyoruz? Bunu hiç düşündük mü? Olan biten onca dertler var iken bizi nelerle oyalıyorlar hala göremiyor musunuz? 


Gün geçmiyor ki şu ülkede bir şehit haberi gelmesin. Yanan ocaklar, öksüz kalan evlatlar,yiğitsiz kalan eşler, evlatsız kalan analar babalar,sevdası yiten sevgililer...
Bunları ne kadar görebiliyor ve gündemimiz de tutabiliyoruz.Evet bir haber dakikasında bir saatlik bir dram yaşayıp kapatıyoruz.Sonrası mı? Kararan profiller, bayrak resimli paylaşımlar sonrası da işte biz gerçek ülkeyiz mesajları daha sonra bitmiştir üzüntü. Kim nerede öldü kim nerede kaldı, ağladı geçmiş olsun.. 


Başına karalar bağla TÜRKİYE. Çünkü gidişin hazin bir yol. Allah muvaffâk etsin..d

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar