Uğur Dündar: Sözcü’yü susturma girişimi

Uğur Dündar: Sözcü’yü susturma girişimi

Duayen gazeteci Uğur Dündar 19 Mayıs Bayramı'na denk gelen Sözcü'ye yapılan algı operasyonuna ilişkin canlı yayında açıklama yaptı. Dündar 'Bizim kalbimiz Cumhuriyet için bayrak için vatan için çarpar, FETÖ'cülükle ilgimiz olamaz' diye konuştu. Dündar 'Umarım bu yanlıştan dönülür' dedi.

19 Mayıs 2017 - 12:45

Dündar açıklamasında “Gözdağı olduğunu düşünüyorum. Umarım bu yanlıştan dönülür diyorum’ diye konuştu.

SÖZCÜ’YÜ SUSTURMA GİRİŞİMİ

Duayen gazeteci şunları söyledi;
“Çoluğum çocuğumla uğuraşıldığı malumunuzdur. FETÖ’nün zulmüne uğramış bir yazar olarak ben bu gözaltına alma operasyonuna anlam veremiyorum. Olsa olsa Sözcü’yü susturma girişimidir. Zamanlaması da manidar geliyor. Bugün herkes bayramı kutlayacak. Gündemi de biraz değiştirecek. Hakla hukukla bağdaşmayan tamamiyle gözdağı vermek amacıyla Sözcü’yü susturmak amacı ile atılmış bir adımdır. Diyeceğim umarım bu yanlıştan dönülür.” 

FETÖ SANIKLARI DA CUMHURBAŞKANI’NIN YERİNİ ZATEN BİLDİKLERİNİ İTİRAF ETTİLER

“Bu suçlamalara tek neden Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu hainlerin darbe girişimi yaptığı sırada Gökmen Ulu’nun bir habercilik refleksi ile Cumhurbaşkanı’nın nerede tatili yaptığı daha önceden haberleştirmesi ve Sözcü gazetesi internet sayfasının bu haberi değerlendimesidir. Oysaki FETÖ’cü sanıklar Sayın Cumhurbaşkanı’na suikast yapmak için yönlendirildikleri,  öne sürülen o sanıkların verdikleri beyanlarda bu haberi Sözcü’den almadıklarını başka kaynaklardan aldıklarına dair itirafları da mevcuttur.”

CUMHURBAŞKANI’NIN NEREDE TATİL YAPTIĞI HER ZAMAN HABER KONUSU OLUR

“Cumhurbaşkanı’nın nerede tatil yaptığı da geçmiş yıllarda da hep gazetecilerin haber konusu olmuştur. Cumhurbaşkanları Başbakanlar tatilleri sürecince de hep takip edilmişlerdir. Sözcü muhabiri Gökmen Ulu’nun aslında gazetecilik başarısı olan haberi, çabası ne yazık ki karşımıza bir suç istinadı olarak çıkıyor. Umarım, yargı bu yanlıştan hemen döner.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Whatsapp'ta Mesajı Sildim Diye Fazla Güvenmeyin!
Whatsapp'ta Mesajı Sildim Diye Fazla Güvenmeyin!
Mars'ta yaşadığını iddia etti, bilim insanlarının kafası karıştı!
Mars'ta yaşadığını iddia etti, bilim insanlarının kafası...