Turkcell Pahalı Olduğu Halde Neden En Çok Aboneye Sahip?

Turkcell Pahalı Olduğu Halde Neden En Çok Aboneye Sahip?

Ülkemizde mobil operatörler amansız bir rekabet içindeler. Özellikle numara taşıma devri başladıktan sonra operatörler birbirlerinden abone alabilmek için birçok hizmet ve tarife sunuyor. Peki ama Turkcell en pahalı operatör olmasına rağmen neden en fazla aboneye sahip hiç merak ettiniz mi? Tüm detaylar haberimizde...

07 Kasım 2017 - 22:40 - Güncelleme: 07 Kasım 2017 - 22:50

Türkiye’de sanal operatörleri saymazsak 3 tane operatör bulunmaktadır. Bu operatörlerin en pahalısı ve en çok aboneye sahip olanı da Turkcell’dir. Normal şartlarda bu oranın ters orantı olması lazım. Yani fiyat arttıkça abone sayısının düşmesi lazım. En azından ülkemizin ekonomik şartlarında böyle olmalı. 

Kapsama Alanı: Türk insanını Turkcell’e bağlayan en büyük neden budur. Turkcell’in her yerde çekiyor algısı 7’den 70’e herkesin ağzındadır. Turkcell bu algıyı çok iyi kullanmıştır. Bu algı yalan değildir diğer operatörlere göre gerçekten de en iyi kapsama alanı Turkcell’dedir. Bizim insanımız bir şeye para veriyorsa onu en iyi şekilde kullanmak ister. 

Alışkanlıklardan Vazgeçememek: Türk insanı yeniliklere pek açık değildir. Bırakın operatörü yıllardır çalışmıştır ama yeni bir işe gireceği zaman gecesinde uyku tutmaz. Ne olacak, ya kötüyse, beni nasıl karşılayacaklar gibi sorular kafasında döner durur. Hal böyle olunca operatörünü değiştirmek insanları korkutur. 

Kaliteli Hizmet: Turkcell’in diğer operatöre kıyasla verdiği hizmet gerçekten kalitelidir. Üç operatörü de kullanmış biri olarak bunu açık yüreklilikle söyleyebilirim. En basit son zamanlarda forumlarda okuduğum şikayetlerden bir tanesi de Vodafone’un videopass servisi çıktığından beri internetinin yavaşladığı bu servisten yeterince verim alamadıkları bu duruma Turkcell’de kolay kolay yaşamazsınız. Çünkü Turkcell’in yılların verdiği tecrübesi ve oturmuş sistemi var. 

Kaliteli Müşteri Hizmetleri: Turkcell müşteri hizmetleri konusunda gerçekten çok kurumsal, çözüme yönelik ve kibarlar. Ben 30 gb paket kullanırken sizin internetinizin çoğu boşa gidiyor, internet paketinizi düşürelim diye beni aramışlardı. Konuşma tavırları, bulduğu çözümler gerçekten mükemmel.

Bu yukarıda saydıklarım en önemlileri daha birçok sebepten dolayı insanlar pahalı olmasına rağmen Turkcell’den vazgeçmiyor..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mars'ta yaşadığını iddia etti, bilim insanlarının kafası karıştı!
Mars'ta yaşadığını iddia etti, bilim insanlarının kafası...
Finans kuruluşlarının manipülasyonla mücadeleye ayırdığı toplam kaynak 758 milyon dolar
Finans kuruluşlarının manipülasyonla mücadeleye ayırdığı...