Tanal: ’’Yandaş Medyaya Sözcü Operasyonunu Kim Uçurdu?’’

Tanal: ''Yandaş Medyaya Sözcü Operasyonunu Kim Uçurdu?''

Tanal Sözcü Gazetesi'nin sahibi Burak Akbay'ın evine arama yapmak için gelen emniyet güçlerinin 07:30'da geldiğini gazetenin merkez binasının önünde ise saat 06:00'dan beri yandaş medya mensuplarının bulunduğunu belirtti. Tanal, "Bunlara kim haber verdi? Kuşlar mı haberi uçurdu" diye konuştu.

19 Mayıs 2017 - 13:10

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Sözcü Gazetesi'nin sahibi Burak Akbay'ın Sarıyer'de bulunan evine emniyet mensuplarının sabah 7:30'da gittiklerini belirterek, “Ancak iktidara yakınlığıyla bilinen yandaş medyanın canlı yayın ekipleri ve muhabirleri Sözcü Gazetesi’nin merkez binasının bulunduğu Halkalı'da sabah 6'dan itibaren nöbete duruyorlar. Yani Sözcü Gazetesinin sahibinin evinde emniyet 7:30'da bulunuyor. Bir buçuk saat önce yandaş medya gazete binası önüne gidiyor Bunlara kim haber verdi? Kuşlar mı haberi uçurdu” açıklamasında bulundu.

Soruşturmada gizlilik ilkesi bulunduğunu belirten Tanal, “Yandaş medyayı basamak olarak kullanıp soruşturmanın gizlilik ilkesi kim ihlal etti? Haksız bir şekilde Sözcü gazetesinin lekelenmesi için haksız ve hukuksuz olan bu operasyon bilgisini verenler emniyet mensupları mı? Yoksa savcılar mı bunu basına servis edenler? Kimse bu kişiler suç işlemişlerdir. Saat altından itibaren Sözcü Gazetesi’nin merkez binası önünde duran yandaş medyaya haberi servis edeler için Cumhuriyet Başsavcılığı, Adalet Bakanlığı’nın ve İçişleri Bakanlığı’nın derhal işlem yaparak soruşturmanın gizliliğini ifşa ederek servis yapanları, bilgi verenler hakkında resen soruşturma yapması gerekmektedir. Aksi takdirde hukukta sukut ikrardan gelir ilkesi gereği Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı Yandaş medyaya Sözcü Gazetesi’yle ilgili operasyonu servis edenler hakkında işlem yapmazsa bunun talimatla yapılan bir operasyon olduğu tescil edilmiş olacaktır” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Whatsapp'ta Mesajı Sildim Diye Fazla Güvenmeyin!
Whatsapp'ta Mesajı Sildim Diye Fazla Güvenmeyin!
Mars'ta yaşadığını iddia etti, bilim insanlarının kafası karıştı!
Mars'ta yaşadığını iddia etti, bilim insanlarının kafası...