Suriyeli Mülteciler Türkiye’nin 81 ilinden Gelen Gençler ile...

Suriyeli Mülteciler Türkiye’nin 81 ilinden Gelen Gençler ile Buluşacak

Türkiye’nin 81 ilinden gelen 300 gencin katılımıyla, “Gençlik ve Kariyer” teması çerçevesinde düzenlenecek toplantıya, İMECE Programı kapsamında Suriyeli girişimci adayları da katılacak. Suriyelilerin, Türkiye’deki akranları ile buluşma şansı yakalayacağı etkinlik, 15 Mayıs Pazartesi günü, Ankara Hilton Garden Inn Hotel’de gerçekleşecek.

12 Mayıs 2017 - 10:23

Suriyelilerin girişimcilik becerilerini ve iş kurma süreçlerini destekleyen ve insan kaynağını ülke ekonomisi için artı değer haline getirmeyi amaçlayan İMECE Programı kapsamında, Suriyeli girişimci adayları Ankara’da, 81 ilden gelen Türk akranları ile buluşacak. Habitat Derneği tarafından düzenlenen toplantı, “Gençlik ve Kariyer” teması çerçevesinde, Türkiye’nin dört bir yanından 300 gencin katılımıyla gerçekleşecek. Öte yandan toplantıya, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNCHR)Türkiye ve MENA Bölgesi Yetkinlik Programları Yöneticisi Damla Taşkın da katılım gösterecek. İMECE ve girişimcilik üzerine atölyeler ve panellerin de yapılacağı etkinlik, 15 Mayıs Pazartesi günü, Ankara Hilton Garden Inn Hotel’de olacak.

 

“Suriyeliler İçin Önemli Bir Fırsat”

 

Türkiye'nin 9 ilinden yaklaşık 60 Suriyelinin katılımı ile gerçekleşecek etkinlik hakkında bilgiler veren Habitat Derneği Genel Koordinatörü ve İMECE Programı Direktörü Başak Saral, “İMECE Programı kapsamında, ‘Gençlik ve Kariyer’ teması çerçevesinde düzenlenen toplantıya Suriyelileri de dahil ettik. Suriyeli mültecilerin Türkiye'nin girişimcilik ekosisteminin önemli paydaşları ile tanışabilecekleri ve aynı zamanda Türk akranları ile bir araya gelebilecekleri bir etkinlik olacak. Türkiye'deki girişimcilerin kariyer yolculuklarını dinleyecek ve onlarla ilişki kurabilecekler. Öte yandan, ülkemizde yapılan gençlik faaliyetlerini gözlemleme şansı yakalayacak Suriyeliler, Türkiye’nin en kapsamlı gençlik raporunun sonuçlarını da dinliyor olacaklar. Kişisel gelişimleri için ise paneller ve atölye çalışmaları yapılacak” açıklamasında bulundu.

 

Tarih: 15 Mayıs, Pazartesi

Yer: Ankara Hilton Garden Inn (Gimat)

 

Program;

08.30 – 10.00 Kahvaltı

10.00 – 10.30 UGP Tanıtım Filminin İzlenmesi ve Açılış Konuşmaları

 • Sezai Hazır - Habitat Derneği
 • Bartu Gündoğdu - UGP Yürütme Kurulu Üyesi
 • Damla Taşkın - UNHCR

10.30 – 12.30 Panel: Farklı Bir Kariyer: Girişimcilik

 • Sedat Kılıç – ALSE Makine Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı
 • Civan Sözkesen – FUNİKA Holding Yönetim Kurulu Bşk. Yrd.
 • Dr. Ali Ercan Özgür– IDEMA Kurucu Ortağı
 • Ayşe Şule Bilgiç – Düşyeri Yapım Kurucusu
 • Başak Saral – Habitat Derneği (Moderatör)

12.30 – 13.30 Öğle Yemeği

13.30 – 19.00 Atölye Çalışmaları

YORUMLAR

 • 1 Yorum
 • İbrahim sendinç
  6 ay önce
  Bu türk gençleri suriyelilerle buluşurken şunu unutmasın. Ülkesinde savaş mayıp kaçan ve bizim ülkemize sığınan suriyeli vatandaşlar geldiklerinden beri 1500 türk vatandaşını öldürdüler. Bunu bilerek gitsinler suriyelilerin ellerini sıksınlar...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Whatsapp'ta Mesajı Sildim Diye Fazla Güvenmeyin!
Whatsapp'ta Mesajı Sildim Diye Fazla Güvenmeyin!
Mars'ta yaşadığını iddia etti, bilim insanlarının kafası karıştı!
Mars'ta yaşadığını iddia etti, bilim insanlarının kafası...