Mehmet Zorlu Vakfı’nın düzenlediği 21. Yüzyıl Yetkinlikleri...

Mehmet Zorlu Vakfı’nın düzenlediği 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı’nda sertifika heyecanı!

Sunduğu burslar, kurduğu okul ve teknoloji merkezleri ile eğitim ihtiyacı olanlara destek veren Mehmet Zorlu Vakfı’nın (MZV) düzenlediği 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı’nda öğrenciler 2017’nin son dersinin ardından sertifikalarını alarak eğitimlerini tamamladı.

12 Ekim 2017 - 10:16

Sunduğu burslar, kurduğu okul ve teknoloji merkezleri eğitim ihtiyacı olanlara katkı sağlayan Mehmet Zorlu Vakfı (MZV), iki yıldır düzenlediği 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı ile gençleri güven dolu bir geleceğe hazırlıyor. Üniversitelerin ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıfına devam eden MZV bursiyerlerinin yanı sıra Zorlu Grubu çalışanlarının çocuklarına da açık olan eğitim programı kapsamında 2016-2017 eğitim-öğretim yılına ait son dersi 7 Ekim’de gerçekleştirildi.

 

Öğrenciler, kariyerlerine daha sağlam adımlarla başlamalarını sağlayan 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı ile kış ayları boyunca çeşitli eğitimlere katılırken yaz aylarında da stajlarını yapma imkânı buldular. Dönemin son dersinde birbirleriyle staj deneyimlerini paylaşan öğrenciler, Zorlu Holding İnsan Kaynakları yöneticilerinden başarılı iş görüşmesi yapmanın inceliklerini öğrenerek, öğrendiklerini yapılan mülakatlarla deneyimlediler. Ders bitiminde ise Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitimi’ni tamamladıklarını gösteren sertifikalarını aldı.

 

Gençler 19 Kasım’da MZV Gençlik Zirvesi’nde buluşuyor

Eğitim programının en çok dikkat çeken bölümlerinden biri olan MZV Gençlik Zirvesi bu yıl 19 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Zirvede, alanında başarıya ulaşmış kişilerin yaşam hikâyeleri anlatılacak. Geleceğe ve kariyere hazırlık, tasarım odaklı düşünme, özgüven ve hayal kurmanın gücünü anlatan farklı konularda birbirinden değerli konuşmacılar bilgi, deneyim ve tecrübe aktarımında bulunacak.

 

Kapsamı ve içeriği ile Türkiye’de bir ilk

Kapsamı ve içeriği ile Türkiye’de bir ilk olan program, Türkiye’de yetkinlik gelişimi alanında sunduğu önemli çalışmaları ile dikkat çeken MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut tarafından yürütülüyor. Program boyunca eğitimler, MZV’nin İstanbul Levent’te bulunan merkezinde ve MEF Üniversitesi kampüsünde veriliyor. Dersler, www.mzv.org.tr web adresinden yapılan canlı yayın sayesinde tüm Türkiye’den izlenebiliyor. Ayrıca eğitimler boyunca birçok yan etkinlik de düzenleniyor. Bu etkinliklerde öğrenciler tasarım odaklı düşünme ve networking başta olmak üzere birçok konuda kendini geliştirme fırsatı yakalıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KANAL D 23 Ekim 2017 Tarihli Yayın Akışı
KANAL D 23 Ekim 2017 Tarihli Yayın Akışı
Atatürk de İnönü'yü görevden almıştı! İşte belgesi
Atatürk de İnönü'yü görevden almıştı! İşte belgesi