Kılıçdaroğlu’ndan Taşeron İşçiler İçinde Adalet...

Kılıçdaroğlu'ndan Taşeron İşçiler İçinde Adalet Açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 07.00'de Sakarya'nın Erenler İlçesi Dörtyol Mevkii'ndeki mola yerinde açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, 24 yıl önceki Sivas katliamında katledilenleri andığı açıklamasında "Bugün 2 Temmuz Sivas katliamında hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Adalet arayışları hala devam ediyor. Bizim bu Adalet Yürüyüşü'nün ne kadar anlamlı olduğunu gösteren temel göstergelerden birisidir." dedi.

02 Temmuz 2017 - 13:09 - Güncelleme: 02 Temmuz 2017 - 13:17

TAŞERON İŞÇİLER İÇİN ADALET

Yaklaşık 1 milyon taşeron işçisinin kadrolu çalışmak istediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, taşeron işçilerinin dün yanlarında olduklarını ve onların da adalet istediğini söyledi. CHP Genel Başkanı, "Onlar diyor k;i'Bbize söz verildi, kadro verilecekti, ne olursunuz bunu bir kez daha dile getirin.' Adalet yürüyüşünde 1 milyonu aşkın taşeron işçisinin adalet talebini yine bu sabah saat 07.00'de hepinizin huzurunda dile getiriyorum. Onlar için de adalet istiyorum. Onlar da çalışıyor, üretiyor ve alın teri döküyor. Onlar da kadrolu çalışma ve iş güvenceleri olmasını isterler. Dolayısıyla adalet isterler ve adaleti sağlamak zorundayız" diye konuştu. 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde başlayan Adalet Yürüyüşü’nde 18. gün erken başladı. Saat 07:00’da yürüyüşe başlayan kortej yaklaşık 7.3 kilometre yürüyüp ara verdi. Artan hava sıcaklığından etkilenmemek için uzun tutulacak olan aranın ardından saat 17:00’da yürüyüşe devam edilecek. 17:00’de başlayacak parkurun yaklaşık 8 kilometre sürmesi planlanıyor.

Madımak katliamının yıldönümü olması nedeniyle CHP Lideri Kılıçdaroğlu önce Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok ile yürüdü. 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu yürüyüş öncesi yaptığı konuşmada AKP hükümetine bir çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu, “suçlamak yerine dinlemek bir yöneticinin temel görevidir” dedi. Erdoğan’ın sözlerine üstü kapalı olarak yanıt veren CHP Lideri, “bizi suçlamasınlar; bizi dinlesinler. Biz bu ülkenin insanıyız” dedi. 

Öldürülen iki AKP yöneticisini de anarak ailelerine ve AKP yönetimine başsağlığı dileyen CHP Lideri “teröre karşıyız” dedi. Madımak ile ilgili de mesaj veren Kılıçdaroğlu, “Madımak’ta hayatını kaybedenler hâlâ adalet arıyorlar. Bu nedenle bizim yaptığımız Adalet Yürüyüşü anlamlı. Hiç kimse inancı, kültürü ve siyasi görüşü nedeniyle suçlanmamalı. Herkes düşüncelerini özgürce söyleyebilmeli” dedi.

Son olarak dün yürüyüşe katılan taşeron işçileri ana Kılıçdaroğlu, “kadrolu çalışmak, iş güvenliği onların da hakkı. Taşeron işçilere de adalet istiyoruz” dedi.

Kaynak: Sözcü - Cumhuriyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KANAL D 23 Ekim 2017 Tarihli Yayın Akışı
KANAL D 23 Ekim 2017 Tarihli Yayın Akışı
Marmaris Rallisi’ni Avcıoğlu-Korkmaz Kazandı
Marmaris Rallisi’ni Avcıoğlu-Korkmaz Kazandı