İnsanların vajinasına dokunmasına izin vererek tecavüze savaş...

İnsanların vajinasına dokunmasına izin vererek tecavüze savaş açtı!

Milo Moire adındaki sanatçı tecavüze tepki çekmek için bir protesto gösterisi yaptı. Performans sanatı şeklinde hazırlanan protestoda genç kadın, tanımadığı insanların vajinasına dokumasına izin vererek 'rıza'nın önemini anlatmayı amaçladı.

18 Mayıs 2017 - 17:42

Cinselliğin tamamıyla kişisel bir konu olması ve birçok toplumda tabulaşması nedeniyle çoğu insan kendini ifade etmekten çekiniyor. İsviçreli gösteri sanatçısı Milo Morie, cinsellikte rızanın önemini göstermek için dikkat çekici bir protesto gösterisi düzenledi. “Bir kadının cinselliği halka açık olursa ne olur?” fikrine dayanan gösteri boyunca, memelerini ve vajinasını kaplayan aynadan bir kutu içinden tanımadığı insanları cinsel organına ve memelerine dokunmaya davet etti.

Earth Child’ın haberine göre kendiyle yapılan röportajda Morie protestoyu şu şekilde anlattı, “Bugün burada, kadın hakları ve cinsel otonomiye dikkat çekmek için duruyorum. Kadınlar, ne zaman ve nasıl kendilerine dokunulmasını istediklerine kendileri karar verir. Ve ne zaman istemediklerine de.”

YALNIZCA 30 SANİYE

Gösteri boyunca birkaç kural vardı, yabancılar 30 saniye boyunca dokunabilirdi ve elini kutuya sokan yabancıların Milo’nun gözlerine bakmak zorundaydı. Bu kuralları birçok insan kabul etti, Düsseldorf’taki gösterisinde, memelerine dokunanların %40’ı kadındı. Ancak Amsterdam ve Londra’da, vajinasına toplamda 2 kadın dokundu.

Kaynak: Sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Whatsapp'ta Mesajı Sildim Diye Fazla Güvenmeyin!
Whatsapp'ta Mesajı Sildim Diye Fazla Güvenmeyin!
Mars'ta yaşadığını iddia etti, bilim insanlarının kafası karıştı!
Mars'ta yaşadığını iddia etti, bilim insanlarının kafası...