İnegöl Belediyesi Başkanlık Kupası sahiplerini buldu

İnegöl Belediyesi Başkanlık Kupası sahiplerini buldu

4 bin öğrencinin katılım gösterdiği İnegöl Belediye Başkanlığı Kupası ödülleri, görkemli bir törenle sahiplerine verildi.

18 Mayıs 2017 - 13:15

Bursa’nın en geniş kapsamlı spor organizasyonu olan İnegöl Belediye Başkanlığı Kupası, bu yıl ikinci kez sahiplerini buldu. 3 ay boyunca 417 müsabakanın yapıldığı organizasyona bu yıl toplam 53 okuldan yaklaşık 4 bin öğrenci katılım gösterdi. 32’si ortaokul, 21’i liseden öğrencilerin katıldığı yarışma futbol, futsal, voleybol, basketbol, masa tenisi ve puanlı atletizm olmak üzere toplam 6 kategoride düzenlendi.

 

İlçe Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen ödül töreninde konuşan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, spora, sporcuya ve özellikle eğitime çok ama çok önem verdiklerini belirtti ve ekledi, “Tek derdimiz, tek gayemiz var; geleceğimizin teminatı olan siz sevgili öğrencilerimizin en kaliteli ve en nitelikli şekilde yetişmesi ve yarınlara hazırlanması. İşte bu nedenle okullarımıza gerek eğitim faaliyetleri gerekse spor faaliyetlerinde her türlü katkı ve desteği veriyoruz.”

 

DOSTUM Projesi’nden de (Doğa Sporları ve Turizm Merkezi) bahseden Aktaş, sporun birçok branşını tüm spor salonlarında yaygınlaştırmaya çalıştıklarını ve bu sayede öğrencilerin özgüvenlerini artıran, okul dışında eğlenceli ve adrenalin dolu bir etkinliğe ev sahipliği yaptıklarını belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çalışanları yıkacak haber…
Çalışanları yıkacak haber…
OHAL uzatılıyor
OHAL uzatılıyor