Google’dan Arama Yaparak Banka Soydu!

Google’dan Arama Yaparak Banka Soydu!

ABD'nin Florida eyaletinde banka soygunu suçlamasıyla tutuklanan 26 yaşındaki soyguncu Google’a ‘Banka nasıl soyulur’ yazarak planlamayı arama sonuçlarında çıkan makalelere göre yapmış.

12 Ekim 2017 - 02:23

Geçtiğimiz haftalarda Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletinin Largo kentinde, banka soyarken tutuklanan 26 yaşındaki William Joe Johnson isimli bir adam, 100 bin dolarlık kefaletle serbest bırakılmak üzere tutuklandı. Ancak soygunun en ilginç yanı ise, soyguncunun banka soygununu planlarken, Google üzerinden "Banka nasıl soyulur?" diye arama yaptırması. 

Google bir çok anlamda gerçekten işimize yarayan bir arama motoru. Ancak bomba yapımı, silahların nasıl bulunabileceği ve bankaların nasıl soyulabileceği gibi tehlikeli bilgileri de bulabileceğiniz bir kaynak. Bu kadar tehlikeli bilgilerin bu kadar alelade ortaya çıkması ise kimi zaman tehlikeli durumları ortaya çıkmasına sebep olabiliyor. Geçtiğimiz hafta tutuklanan soyguncu Johnson'da bunun son örneği oldu. 

İngilizce olarak Google'a "How to rob a bank?" yazdığınızda ilk olarak karşınıza çıkan şey, gerçek bir soyguncuyla, bir bankanın nasıl soyulacağına ilişkin yapılmış bir röportaj yer alıyor. (Merak edenler için ise makaleye buradan ulaşabilirsiniz.) Bunun dışında da bir sürü farklı ve kimi zaman illegal sitelerden gerçek yanıtlar bulabileceğiniz sonuçlar ise aslında ülkelerin yasa koyucuları içerisinde büyük bir endişe yaratıyor.

Kaynak: Webtekno

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KANAL D 23 Ekim 2017 Tarihli Yayın Akışı
KANAL D 23 Ekim 2017 Tarihli Yayın Akışı
Atatürk de İnönü'yü görevden almıştı! İşte belgesi
Atatürk de İnönü'yü görevden almıştı! İşte belgesi