Beyoğlu Belediye Başkanı: Sizin için zaten varsa yoksa Atatürk

Beyoğlu Belediye Başkanı: Sizin için zaten varsa yoksa Atatürk

İzmir Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ile Beyoğlu İstanbul Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan arasında yaşanan 'Atatürk' tartışması büyüyor. Köşe yazarı Hıncal Uluç da bugünkü köşe yazısında konuşması sebebiyle Başkan Akpınar'ı eleştirirken, Akpınar da Hıncal Uluç ve Misbah Demircan'a tepki gösterdi.

19 Mayıs 2017 - 20:59 - Güncelleme: 19 Mayıs 2017 - 21:06

Ege'de Son Söz sitesinde yer alan habere göre, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, İstanbul'da düzenlenen 7. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri törenine gitti. 

Rahmi Koç Müzesi'nde düzenlenen ve Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası'nın 'Yılın En İyi Orkestrası' seçildiği törende 'Atatürk' krizi yaşanmıştı.

AKPINAR: BELEDİYECİLİK YOL VE KALDIRIM YAPMAKTAN İBARET DEĞİL

Sputnik'te yer alan haberde, Karşıyaka Belediyesi'ne verilen ödülü almak için salonda bulunan Akpınar, konuşmasında belediye faaliyetlerinden bahsederken belediyeciliğin yol ve kaldırım yapmaktan ibaret olmadığını anlattı. Ardından, kültür sanat faaliyetlerine önem verdiklerinden bahsetti. Akpınar konuşmasında ayrıca, "Tüm görevlerimizi cumhuriyetimizi bize emanet eden Ulu Önder'imizin sözleriyle yapıyoruz" dedi. 

DEMİRCAN: SİZİN İÇİN ZATEN VARSA YOKSA ATATÜRK

Akpınar kürsüden inince Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan yanına yaklaşarak, "Konuşmanızı doğru bulmadım. Yanlış konuştunuz. Burası siyasi bir yer değil. Sloganlar atılmasından da rahatsız oldum. Sizin için zaten varsa yoksa Atatürk. Başka da bir iş yaptığınız yok" dediği öne sürüldü.

Ege'de Son Söz, Akpınar'ın bunun üzerine tepki olarak protokolü terk ederek salonda bulunanların yanına gidip arka sıralara oturduğunu yazdı. 

GAZETECİ HINCAL ULUÇ OLAYI KÖŞESİNE TAŞIDI

Yaşanan tartışmaya toplantıya katılan Gazeteci Hıncal Uluç da dahil oldu. Uluç, bugün köşesine taşıdığı yazısında "Yılın Orkestrası: Karşıyaka Oda Orkestrası… Ödülü almaya bir sanatçı değil, Karşıyaka Belediye Başkanı gelmişti. O da orkestrayı değil, kendisini anlatan bir konuşma yapınca, hele böyle bir sanat gecesinde siyasete girince, pek çok insan (ki aralarında ben de vardım) rahatsız oldu" dedi. 

AKPINAR:KİM BİLİR BELKİ DEMİRCAN'DAN FIRÇA YEMİŞTİR

Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar ise yaşananlara adeta ateş püskürdü. Akpınar, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Hıncal Uluç bugünkü köşesinde, Donizetti Klasik Müzik Ödülleri Töreni'ndeki konuşmamda siyaset yaptığımı, bundan rahatsız olduğunu yazmış. 'Geceye bir sanatçı değil, belediye başkanı katıldı' demiş. Türkiyenin en iyisi seçilen orkestrayı kuranın, bir belediye başkanı olduğunu unutmuş! Anlaşılan o da, tek kelimesinde siyaset olmayan bu konuşmada, Atatürk ve Cumhuriyet kavramlarından rahatsızlık duymuş! Kim bilir belki de 'Bu konuşma yakışmadı' diyen Ahmet Misbah Demircan'dan fırça yemiştir!

AKPINAR: DİZ ÇÖKMEYECEĞİZ

Akpınari şöyle devam etti: "Sayın Uluç, kendisinin de alkışla eşlik ettiği konuşmayı tekrar izlesin ve hangi 'pek çok kişi' rahatsız olmuş bize bir göstersin. Tahminimce göz ve kulak tedavisine ihtiyacı olabilir! 

Şunu iyi bilin ki; Atatürk'ün yolundan ayrılmayacağız ve böylesi ufak ayak oyunları karşısında asla diz çökmeyeceğiz" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Whatsapp'ta Mesajı Sildim Diye Fazla Güvenmeyin!
Whatsapp'ta Mesajı Sildim Diye Fazla Güvenmeyin!
Mars'ta yaşadığını iddia etti, bilim insanlarının kafası karıştı!
Mars'ta yaşadığını iddia etti, bilim insanlarının kafası...