"Atatürk’e hakaret edene Akar’dan ziyaret"

"Atatürk'e hakaret edene Akar'dan ziyaret"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın Akit Gazetesi yazarı Mehtap Yılmaz’ı hastanede ziyaret etmesine sert tepki gösterdi.

15 Mayıs 2017 - 23:09 - Güncelleme: 15 Mayıs 2017 - 23:40


"Atatürk'e hakaret edene Akar'dan ziyaret"

 

Ağbaba, Orgeneral Hulusi Akar’ın şehit annelerini ziyaret etmediği halde 'Basit bir rahatsızlığı' nedeniyle hastanede bulunduğunu öne sürdüğü Mehtap Yılmaz’ı ziyaret ettiğini ifade etti. 

 

CHP İl binasında basın toplantısı düzenleyen Ağbaba, şehit anneleri olmak üzere bütün annelerin gününü bir kez daha kutladığını ifade ederken Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran, bu toprakların yetiştirdiği en büyük insan Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi hakkında televizyon kanallarında akla hayale gelmeyecek iftiralarda bulunanlar olduğunu kaydederek, şunları ekledi:

 

ATATÜRK'E HAKARET EDENLER BAŞKÖŞEDE"

"Bu kanallara reklam veren şirketleri de boykot edin. Mustafa Kemal Atatürk’e kimse küfür edemez. Mustafa Kemal Atatürk, annesi ve manevi kızıyla ilgili yazı yazan kadın Cumhurbaşkanının uçağında protokolünde. Eskiden havuz,, haram medyası vardı. Şimdi bir de kabin gazetecileri var. Bunlar Cumhurbaşkanlığı uçağında kabine girmek için 40 takla atıyor. Atatürk’e hakaretler eden, geçmişte Fethullah’a güzellemeler yapan bir kadın bu. Cumhurbaşkanı, bu kadını uçakta kabine alarak bu ülkenin kurucusuna edilen küfürleri onaylıyor. Bunu şiddetle kınıyoruz. 

"GENELKURMAY BAŞKANI ATATÜRK'E HAKARET EDENİ ZİYARET EDEMEZ"

 

"Çok daha acı bir şey var. Mustafa Kemal Atatürk’e, annesine, manevi kızına hakaret eden gazeteci nezle oluyor, onu ilk ziyarete giden Atatürk’ün koltuğunda oturan Genelkurmay Başkanı oluyor. Bu beyefendiyi şehit evlerinde göremezsiniz. Bu beyefendiyi ya düğünlerde, ya seçim kampanyasında Kardak’ta selfie yaparken görürsünüz. Ya da Mustafa Kemal Atatürk’ün annesine kızına küfür eden bir kadın nezle olduğunda yanında görürsünüz". 

 

"İSTİFA ET"

 

"Utan Hulusi Akar utan! Yazıklar olsun sana! Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri değil, bu bunların askeri. Onbaşıyı çavuş yapma yetkisi yok, hala o koltukta oturmaya devam ediyor. Önce 'Evet kampanyasında' gördük, şimdi de Akit Gazetesi'nin yazarının yanında görüyoruz. Genelkurmay Başkanı derhal istifa etmelidir. Oturduğu koltuk öyle basit bir koltuk değildir.”

Kaynak: Sarızeybekhaber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çalışanları yıkacak haber…
Çalışanları yıkacak haber…
Bu Dünyadan Bir Kemal Sunal Geçti
Bu Dünyadan Bir Kemal Sunal Geçti