AKP 81 ilde yürüyecek!

AKP 81 ilde yürüyecek!

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal 15 Temmuz'un yıl dönümünde AK Parti olarak 81 ilde meydanlarda yürüyeceğiz diye konuştu. AKP genel başkan yardımcısı ve parti sözcüsü Mahir Ünal, darbe girişiminin yıl dönümünde 81 kentte meydanlara çıkacaklarını söyledi. 

01 Temmuz 2017 - 13:33 - Güncelleme: 20 Ekim 2017 - 02:36

AKP genel merkezinde merkez karar ve yönetim kurulu (MKYK) toplantısı sürerken gazetecilere konuşan Ünal, 15 Temmuz’da parti olarak yapacaklarına dair bilgi verdi. Ünal, AKP sosyal politikalar ile çevre, şehircilik ve kültür başkanlıkları ve belediyelerin 11-15 Temmuz’da çeşitli anma törenleri düzenleyeceklerini kaydetti.

Ünal şu bilgileri verdi: “Biz de o gece AK Parti olarak, saat 00.13’te salaların okunmasıyla birlikte, tıpkı 15 Temmuz gecesi tüm Türkiye’de aynı saatte salaların okunması gibi, diğer vatandaşlarımız, diğer sivil toplum örgütleri gibi 81 ilimizde daha önce demokrasi nöbeti tuttuğumuz meydanlara doğru yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz.” 

‘MESELE 15 TEMMUZ’DA YÜRÜMEK…’
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne değinen Ünal, “CHP’nin bu yürüyüşü, toplantıda özel olarak ele alınmamıştır. Bu yürüyüş iç ve dış siyasi gelişmeler çerçevesinde ele alınmış ve konuşulmuştur” diye konuştu.

AKP sözcüsü, CHP sözcülerinin yürüyüş sırasında ‘korkmadan, cesaretle yürüdüklerini’ söylediklerini belirterek şöyle devam etti: “Evet, devletimiz gerekli güvenliği, hassasiyeti sağladığı için tabii ki güvenle yürüyecekler. Biz oradaki yürüyen her bir vatandaşımızın hükümet olarak güvenliğinden tabii ki sorumluyuz. Ama mesele orada devletin sağladığı güvenlik altında cesaretle yürümek değil. Mesele CHP’nin ‘kontrollü darbe’ dediği, ‘Başarısızlığa mahkum edilmiş darbe girişimi’ diye nitelendirdiği 15 Temmuz gecesi devletin helikopterini, uçağını, tankını ele geçiren asker kıyafetli teröristlerin olduğu gece cesaretle yürümekti.”

Ünal, Meclis Anayasa Komisyonu’nda 11 Temmuz’da iç tüzük değişikliği görüşmelerinin başlayacağını duyurdu.

Kaynak: Kocaeli Barış Gazetesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LG, Ekrandaki Uzmanlığını Tıbbi Görüntüleme Pazarına Aktarıyor
LG, Ekrandaki Uzmanlığını Tıbbi Görüntüleme Pazarına...
Avrupa Adalet Divanı’ndan ihracatçıyı sevindiren karar
Avrupa Adalet Divanı’ndan ihracatçıyı sevindiren karar