Adalet Rekor Kırdı! 7 Km Kuyruk 20 Bin Kişi

Adalet Rekor Kırdı! 7 Km Kuyruk 20 Bin Kişi

Adalet Yürüyüşü'nde İstanbul'a kalan mesafe azaldıkça sayı da artıyor. 17. gününde yürüyüşe katılanların sayısı 20 bine dayandı. Sayı her geçen dakika artıyor. Kortejin uzunluğu en az 7 kilometre.

01 Temmuz 2017 - 13:46

15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark'tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, on yedinci gününde de İstanbul'a doğru yürüyüşüne devam ediyor.

TARİHİ YÜRÜYÜŞTEN NOTLAR

11:00 İlk mola verildi. Kortejdeki katılımcıların sayısı da netleşmeye başladı. CHP’li Mahmut Tanal kortejin büyüklüğü için ‘En az 20 bin kişi’ dedi. Kuyruğun uzunluğu ise yaklaşık 7 kilometre.

09:30-  Kortejin coşkulu yolculuğu sürüyor. Bugün yürüyüşe İhsan Eliaçık, Mustafa Sarıgül gibi isimlerin yanı sıra  17 baroya üye 300 avukat da destek veriyor.

09:00 – Yürüyüş devam ediyor. 1011 metrelik (10 Kasım için özel olarak hazırlanan) dev Türk Bayrağı açıldı. Kortejin uzunluğu en az 5 kilometre. Bugün yürüyüşe; taraftar grupları da katıldı.

08:10 -Kortej, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kası basın açıklamasının ardından yürüyüşe geçti. 

KILIÇDAROĞLU: ADALET DUYGUSUNU YÜCELTELİM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘Adalet Yürüyüşü’nün 17’nci gününe başlarken, Sakarya’nın Akyazı İlçesi Ormanköy Mevkii’ndeki mola yerinde açıklamada bulundu. Adalet duygusunun yüceltilmesini, adaletli davranılmasını isteyen Kılıçdaroğlu, “17’nci günümüze başlıyoruz. Yine güzel bir gün. Güneş güzel ve ‘Adalet Yürüyüşümüz’ devam ediyor. Allah’ın yarattığı kainatın içerisinde bir dengesi ve adaleti vardır. Bu adaleti ve dengeyi bozan da maalesef insanoğludur. Biz isteriz ki adalet duygusu 7’den 70’e herkes tarafından kabul edilsin. Adalet duygusunu yüceltelim, adaletli davranalım. Hiçbir ayrım yapmaksızın, kimlik, inanç, yaşam tarzı ayrımı yapmaksızın hep birlikte huzur içerisinde yaşayalım. Bunun temel yolu adalettir, adalettir, adalettir” dedi.

Alanya’daki orman yangınına değinen Kılıçdaroğlu, kısa sürede kontrol altına alınmasını ve önlenmesini umut ettiklerini, doğaya, kelebeğe, kuşa gösterilen saygının ağaç ve ormanlara gösterilmesi gerektiğini anlattı. CHP Genel Başkanı, şöyle devam etti:

“Ormanların olmadığı bir ülkede rahat, huzurlu yaşayamayız. bir ağacın baharda çiçek açmasının insanın ruhuna verdiği esintiyi güzelliği emin olun kimse rahat rahat başka olayda hissedemez. Onun için adalet için yürüyoruz, birlikte yürüyoruz. Beni yalnız bırakmayan, adaleti özleyen, savunan tüm dostlarıma arkadaşlarıma, değişik siyasal partilerden arkadaşlarıma, hiçbir siyasi partiye üye olmayan vatandaşlarıma bu adalet yürüyüşünde destek verenlere hepsine yürekten teşekkür ediyorum. Hepiniz sağolun varolun. Yolumuza devam ediyoruz. Adalet için, adalet için.”

Kaynak: Sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LG, Ekrandaki Uzmanlığını Tıbbi Görüntüleme Pazarına Aktarıyor
LG, Ekrandaki Uzmanlığını Tıbbi Görüntüleme Pazarına...
Avrupa Adalet Divanı’ndan ihracatçıyı sevindiren karar
Avrupa Adalet Divanı’ndan ihracatçıyı sevindiren karar