NeDedik.Com: Güncel Haberler ve Teknoloji Haberleri, Forum

Şehit Yakınları Ve Gazilere Yüzde 50 İndirim Olacak mı?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişim sırasında ülkesi ve milleti için yaşamını yitirerek şehitlik mertebesine erişen vatandaşların aileleri ile gazilerin ikametgâhlarında tükettikleri elektriği yüzde 50 olarak ucuz kullanmaları kararlaştırdı.

Şehit Yakınları Ve Gazilere Yüzde 50 İndirim Olacak mı?
Bu haber 30 Aralık 2016 - 15:33 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

EPDK, Emekli Sandığı veya Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından kendilerine şehit veya gazi maaşı bağlandığı belgelenmesi koşuluyla şehit aileleri, gaziler ve dul eşlerin ikamet ettiği meskeninde tüketilen elektrik enerjisinin, alt abone grubu kapsamına alınmasına karar verilmiş oldu.

TARİFELER DÜZENLEDİ

Dağıtım lisansı sahibi tüzel şahıslar ve görevli tedarik şirketlerin tarife uygulamalarına ait usul ve esaslarda değişiklik yapan Kurum, daha evvel terör şehitlerin yakınları ve gazilerin yer aldığı “Şehit Aileleri ve Muharip/Malul Gaziler mesken alt abone grubu”na 15 Temmuz şehit yakını ve gazilerin de dahil olduğu.

EPDK’dan yapılan açıklamada, “Düzenlemeyle 15 Temmuz darbe girişimi neticesinde ülkesi ve milleti için yaşamını yitirerek şehitlik mertebesine erişen vatandaşlarımızın aileleri ve yine aynı hain teşebbüs sebebiyle ülkesi ve milleti için yaralanıp gazilik payesi alan vatandaşlarımız, ikametgahlarında tükettikleri elektrik enerjisi için 667 ve 675 sayılı KHK kapsamında indirimli şehit aileleri ve muharip/ malul gaziler tarifesinden yararlanmış olacaktır.

Düzenlemeyle bundan böyle 15 Temmuz şehit yakınları ve gazileri de ucuz elektrik kullanacak. Normal konut sahipleri 1 kilovat saat başına elektriğe vergiler hariç 33.18 kuruş öderken, şehit aileleri ve gaziler ise 15.95 kuruş ödemiş olacak.

ELEKTRİĞE ZAM YOK

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) 1 Ocak tarihi itibariyle elektriğe zam yapılmayacağını söyledi. EPDK ayrıca, tek terimli tek zamanlı alçak gerilimden bağlı mesken abonesinin 100 kilovat saat için ödeyeceği vergi ve fonlar dahil toplam tutarın 2016 senesinde olduğu gibi 2017’de de yaklaşık 41 lira olacağını söyledi. Elektrik fiyatlarına son olarak geçen sene başında yüzde 6.8 oranında zam yapılmıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA