NeDedik.Com: Güncel Haberler ve Teknoloji Haberleri, Forum

SAMSUNG televizyonları kıvrılabiliyor!

SAMSUNG televizyonları kıvrılabiliyor!
Bu haber 14 Kasım 2016 - 12:05 'de eklendi ve 28 views kez görüntülendi.

Samsung yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor son patentleri kıvrılabilen televizyonlar görücülerinin önüne çıktı. Biraz bu konuda çalışmalar devam etsede tam anlamı ile Samsung bunu yapabileceğini yine gösterdi. 

 

ABD’nin Patent Ofisi’nde ve Kore’nin Fikri Haklar Ofisi’nde yapılan patent başvuruları, “TV’ler, monitörler, oyun cihazları, çoklu ortam cihazları ve fazlasında kullanılabilen kıvrılabilen görüntü cihazı”ndan bahsediyor. Bu teknolojinin hem LCD, hem de LED ekranlarda kullanılabildiği, hatta Samsung tarafından OLEDekranlarda bile kullanılabileceği anlaşılıyor.

Kıvrılabilen TV’lerin herkesin işine yaramayacağı açık, ancak devasa ekranlar için evinde fazla yeri olmayanlar, böyle bir cihazdan faydalanabilir. Örneğin küçük bir dairede yaşıyorsanız ve genellikle laptop’unuzdan TV izliyorsanız, misafirleriniz geldiğinde katlanabilen TV’nizi açmak isteyebilirsiniz. Veya katlanabilen TV’niz sürekli açık durumda kalabilir ve evinizde bir parti vereceğinizde, değerli TV’nizi korumak için sarıp kaldırabilirsiniz.

Katlanabilen TV fikri Samsung’tan önce LG’nin de aklına gelmiş, firma 2014’te 18 inç’lik kıvrılabilen bir ekran göstermişti. Ancak firmanın, uzun süre geçmesine rağmen bu ekran üzerinde bir geliştirme yapmadığı biliniyor.

Bu tür patentleri gerçeğe dönüşme garantisinin olmadığını hatırlamakta fayda var, ancak Samsung’un böyle bir yola yönelmesi, rekabetin sıkı olduğu TV piyasasında işleri ilginç hale getirebilir.

kıvır1kıvır2

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA