NeDedik.Com: Güncel Haberler ve Teknoloji Haberleri, Forum

Ev Hanımları Artık Kursa Gidiyor

Diyarbakırlı ev hanımları artık bir grup bayan, ev işlerinden sıkıldıkları için resim kursuna katıldı.

Ev Hanımları Artık Kursa Gidiyor
Bu haber 29 Aralık 2016 - 16:18 'de eklendi ve 18 views kez görüntülendi.

Çocuklarını büyütüp yuvadan uçuran ve evde yapacak pek işleri kalmayan anneler, geçmişten içlerinde uhde olarak kalan hobilerine yöneldi.

Diyarbakır’da Kaya pınar Halk Eğitim Merkezi ve Leonardo da Vinci Eğitim Kültür Sanat Derneği iş birliğiyle açılan resim kursuna Diyarbakırlı ev hanımları yoğun ilgi gösterdi. Evde yapacak pek işleri kalmayan bayanlar, çevrelerinden duydukları resim kursu için derneğe gelerek kayıt yaptırdı. Geçtiğimiz haftalarda başlayan kursa hevesle gelen bayanlar, eşlerinin desteğiyle kursa yazıldıklarını, evde boş oturmak yerine resim çizdiklerini söyledi.

4 çocuk annesi 52 yaşında Sevgi Aydın, liseyi terk ettiğini okumanın içinde hep uhde olarak kaldığını söyledi. Aydın, “Resim yapmayı çok seviyordum. Okulu kaçırdım bari resmi kaçırmayayım diyerek kursa yazıldım. 2 çocuğum evli, bir oğlum dışarıda çalışıyor, kızımla birlikteyiz. Eşimin haberi var buraya geldiğimden, bana destek oluyor.

Ev gezmelerindense resim kursuna yazılmak istedim.

2 çocuk annesi 52 yaşında Feride Uyar ise resim yapmayı uzun zamandan beri sevdiğini ama bir türlü fırsatı bulamadığı için kursa gelmediğini söyledi. Uyar, “Merak vardı, bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kursu öğrendim.

Senelerdir hep içimdeydi, çocuklar da büyüdü. Evde yapacak çok işi olmayınca, hobimi geliştirmek istedim. Eşimin haberi var ve beni çok destekliyor. Kendime zaman ayırmak istedim, ev gelmelerindense burada sevdiğimi bir işi yapmayı tercih yaptım.

44 yaşında 4 çocuk annesi Saadet Aslan ise, “Çocuklarımla beraber yaşıyorum. İlkokuldan beri benim resme merakım var. Çocuklar büyüyünce, resim kursuna yazılmak istedim. Kursa geldim. Resim yapınca mutlu oluyorum, huzur buluyorum. Ev işlerin yanında resim de yapıyorum. Eşimin haberi var, o bana çok destek oluyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA