NeDedik.Com: Güncel Haberler ve Teknoloji Haberleri, Forum

Emekliler Dört Gözle Ocak Zammını Bekliyor!

Emekliler Dört Gözle Ocak Zammını Bekliyor!
Bu haber 27 Kasım 2016 - 10:36 'de eklendi ve 17 views kez görüntülendi.

2017 Ocak ayı itibari ile yürürlüğe giren ve emekliler için zam artışının %15 artışı emeklilerin yüzünü güldürdü. Son olarak alınan karar ile birlikte Ocak 2017 tarihi itibari ile zam oranı %15 olarak belirlenmesi gündemde tasarının onaylanması sonrası hesaplamaların tekrar yapılarak emeklilerin maaş haklarına yansıyacak olan bu oran milyonlarca emeklinin yüzünü güldürdü.

Emeklilerin maaşını belirleyen en önemli etken çalıştıkları süre boyunca yatırılan primler esas alınarak hesaplamalar yapılacak. Yani çalışırken aldığınız maaş ne kadar çok ise emekli maaşı da o ölçüde artıyor. Primler bir üst sınır belirleniyor önceden 6.5 katı kadar olan bu üst sınır yeni düzenleme ile birlikte 7.5 katına kadar olabilecek.Yıl başından sonra asgari ücretin artması ve katsayının 7.5 katı olması nedeni ile SGK bildirilen kazanç artacağından, emekli maaşları da artmış olacak.

Yeni gelen bu düzenleme ile birlikte maaşı en üst düzeyde hesaplanan emekliler için yüzde 15 zam yapılmış olacak. Emekli maaşları daha az olanlar ise daha az zam almış olacaklar.Milyonlarca emeklinin 2017 yılı içerisinde alacakları zamlar ve maaşlar belli oluyor. Ne kadar zam alacağı, maaşlarının ne kadar olduğu gibi soruları primler, asgari ücret artışı ve enflasyon oranları belirlemiş oluyor.Kaynak: Torba yassı ile beraber emekliye yüzde 15 zam geliyor, nekadar maaş alabilecekler

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA